رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه گروه کاری زنان وخانواده ذیل"کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده"


16 اسفند, 1399 - 13:32 -- banovan

جلسه گروه کاری زنان وخانواده ذیل"کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده"

بسیاری از کودک‌آزاری‌ها به علت سطح آگاهی و دانش پایین جامعه نسبت به این موضوع می باشد و پیشگیری از این امر علاوه بر فضای حقیقی در فضای مجازی نیز اهمیت دارد چرا که بسیاری از آزارها در این فصا رخ می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ربیعی مدیرکل امور  زنان وخانواده با تاکید بر ضرورت واهمیت فرهنگ سازی وارتقاء دانش وآگاهی مردم پیرامون حقوق کودک طرح کودک آگاه را تبیین نمود

وی افزود: طرح کودک آگاه با هدف آموزش حقوق کودکان به والدین، مقاطع ابتدایی و متوسطه و کارشناسان نهادهای فرهنگی مربوطه در جهت افزایش آگاهی جامعه نسبت به‌ کودکان پیش‌بینی شده که پس از برنامه‌ریزی‌های لازم به اجرا خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بسیاری از کودک‌آزاری‌ها به علت سطح آگاهی و دانش پایین جامعه نسبت به این موضوع است گفت: پیشگیری از این امر علاوه بر فضای حقیقی در فضای مجازی نیز اهمیت دارد چرا که بسیاری از آزارها در این فصا رخ می‌دهد.

مدیر کل امور زنان وخانواده استانداری قزوین تاکید کرد: اجرای این طرح در قالب آموزش حقوق کودکان به معلمان، خانواده و نهادهای مربوطه، ایجاد تعامل بین نهادهای اجتماعی و فرهنگی نظیر آموزش و پرورش، شهرداری جامعه شناسان و حقوق دانان برای تبیین حقوق کودکان می باشد

 ربیعی ادامه داد: ایجاد گروه تسهیل‌گران حقوق کودک قزوین و توسعه کمی و کیفی آن، مشارکت نهادهای غیردولتی و توسعه کلینیک تخصصی کودک در استان نیز از دیگر مراحل اجرایی این طرح در جهت ایجاد جامعه‌ای اخلاق مدار، شاد، خودآگاه و مسئولیت‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: شیوه اجرای طرح از طریق برگزاری دوره‌های مجازی حقوق کودکان در قالب کارگاه آموزشی ، موشن‌گرافی، کلیپ، پادکست، انیمیشن، برگزاری مدرسه مجازی حقوق کودکان و برگزاری پویش‌ها است.

 

این مسئول افزود: اجرای طرح در پوشش مدارس شهری و روستایی بوده و کلیه مقاطع را در برمی‌گیرد همچنین رسانه‌ها و صداوسیما نقش پررنگی را در این زمینه ایفا می‌کنند تا با اجرای این طرح گامی در جهت مقابله با آسیب‌های این حوزه برداریم.